تصفیه و گرمایش استخر، جکوزی و سونا

تصفیه و گرمایش استخر، جکوزی و سونا از دیرباز دغدغه خیلی از افراد بوده و این مشکل تنها به وسیله ذهن خلاق یک مهندس مشاور رفع می شود.

موتورخانه جکوزی، استخر و سونا

 

از مهم ترین و تخصصی ترین حوزه های مهندسی تجهیزات، طراحی و اجرای بخش تاسیسات مجموعه های تفریحی، ورزشی، درمانی، مسکونی، ویلایی و غیره می باشد.
این مجموعه ها قالبا شامل بخش هایی از قبیل استخر اصلی، استخر آموزشی یا کودکان، سونا بخار و خشک، جکوزی، سرویس های بهداشتی، دوش ها، سالن های بدنسازی یا ورزشی مجاور استخر و همینطور بخش رختکن می باشند.

بخش های فوق به نوعی نیازمند سیستم گرمایش آب هستند که عموما این تجهیزات در یک واحد موتورخانه مرکزی، متناسب با فضای در دسترس پیشبینی و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

در فیلم زیر نحوه تصفیه و گرمایش یک استخر در یک ویلا را می بینید :

اگر بعد از دیدن ویدئوی نحوه تصفیه و گرمایش استخر نیاز به اطلاعات بیشتر برای طراحی و پیاده سازی تجهیزات خود دارید، اینجانب سید علی موسوی به عنوان یک مهندس مشاور که سالیان سال تجربه طراحی و پیاده سازی پروژه های مختلفی رو دارم با کمال میل بهترین پلن رو برای اجرا بهت ارائه میدم و میتونی همین الان باهام تماس بگیری.
در ضمن تا انتهای این مقاله با من همراه باش.

عموما اتاقک تاسیسات استخر و جکوزی یا همان تاسیسات اصلی موتورخانه رو میتونیم به دو قسمت مجزا دسته بندی کنیم :

 

الف) مجموعه تاسیسات مربوط به تصفیه، فیلتراسیون و ضدعفونی آب استخر و جکوزی و همینطور جبران تبخیر و هدررفت آب از این بخشها.

ب) مجموعه تجهیزات مربوط به تامین گرمایش بخش های مختلف مجموعه استخرهای سرپوشیده همگانی یا خانگی شامل :

ب) مجموعه تجهیزات مربوط به تامین گرمایش بخش های مختلف مجموعه استخرهای سرپوشیده همگانی یا خانگی شامل :

۱_ گرمایش آب استخر به میزان ۲۸ الی  درجه سانتیگراد (دمای آرامش بدن انسان در محدوده ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد.) و نگهداری دما در این محدوده.

۲_ گرمایش آب جکوزی در محدوده ۲۸ الی ۴۲ درجه سانتیگراد و نگه داشتن دما در این محدوده.

۳_ تامین آب گرم مصرفی دوش ها و سرویس های بهداشتی.

۴_ گرمایش سالن های استخر، حوله خشک کن ها، رختکن و یا در برخی موارد سونا خشک

ظرفیت و نوع تجهیزات گرمایشی مورد نیاز برای تاسیسات موتورخانه استخر به عوامل زیر بستگی دارد :

 

گنجایش آب استخر و جکوزی، تعداد دوش ها و سرویس بهداشتی، تعدد کاربران، مساحت سالن محوطه استخر، نرخ مبادله هوای سالن استخر با هوای بیرون ( در حالت صحیح و استاندارد، هوای سالن های استخرهای سرپوشیده توسط یک دستگاه رطوبت زدا یا به اصطلاح رطوبت گیر Dehumidifier با کمترین نرخ اتلاف انرژی انجام می پذیرد.) همچنین به مدت زمان در نظر گرفته شده توسط کاربر به منظور راه اندازی اولیه استخر نیز ارتباط مستقیم دارد.

حال با توضیحاتی که خدمت شما بازدیدکننده گرامی وب سایت داده شد می توانید به منظور مشاوره و استعلام قیمت سیسستم های گرمایشی استخر، لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، پمپ و فیلتر شنی تصفیه استخر و جکوزی با ما تماس بگیرید.